در کارهای فنی مثل تعمیر پکیج و لپ تاپ چگونه مدیریت زمان داشته باشیم؟

مدیریت-زمان
در پاره ای مواقع خدمات دهندگان فنی یا همان تعمیرکارها برای مثال خدمات سرویس و تعمیر وسایل برقی، تعمیر پکیج یا تعمیر لپ تاپ جدای از کیفیت خدماتشان یا تخصصی فنی که باعث مطلوبیت خروجی کارشان می شود در بحث مدیریت زمان، مشتری مداری و تعهدپذیری مشکل دارند. همین مسئله باعث می شود که نتوانند بخش مهمی از بازار را به خود جذب کنند و به اصطلاح همیشه دنبال مشتری باشند. از آنجایی که اصول بازاریابی داخلی به ارائه کنندگان خدمات گوشزد می کند که میزان رضایت سرویس گیرنده الزاما به کیفیت خدمات منوط نمی شود بلکه پارامترهای ارتباط با مشتری و مشتری مداری را هم شامل می شود، لذا تعامل سازنده با مشتریان می تواند باعث جذب حداکثری بازار به سرویس دهندگان شود.

اهمیت مدیریت زمان برای یک فنی کار

اگر بخواهیم یکی از اصول بسیار مهم مشتری مداری در عرصه خدمات فنی و تخصصی، خدماتی همچون تعمیرات و سرویس وسایل منزل، نظافت، تعمیر پکیج، کابینت سازی، تعمیر مبل و… را برشمریم می توانیم به مدیریت زمان و تعهد به تحویل کار در زمان وعده داده شده اشاره کنیم. مدیریت زمان برای یک فنی کار می تواند از اهم ویژگی های کاری باشد که باعث تمایز او از دیگر فنی کارها شود. همین موضوع قطعا به افزایش میزان مشتری ها و رضایت مندی مشتری ها خواهد افزود.

آیا مدیریت زمان در تعمیر پکیج و لپ تاپ و بخاری هم لازم است؟

از آنجایی که هر کسب و کاری نیازمند تعیین اهداف و برنامه ریزی برای رشد و توسعه خود می باشد و تعیین هدف در قالب یک زمان مشخص مثلا ۶ ماهه یا یک ساله یا دو ساله می گنجد، می توان گفت که مهم ترین ابزار برای رسیدن به اهداف مشخص شده در قالب زمانی مشخص شده تنها مدیریت زمان خواهد بود. با مدیریت زمان شخص می تواند تایم کاری خود را بهینه سازی کرده و از آن حداکثر استفاده را بکند.این مسئله برای کسب و کارهای خدماتی به خصوص فنی که مشتری نیاز فوری برای دریافت خدمات و خروجی نهایی کار دارد بیشتر موضوعیت پیدا می کند. فرض کنید یک خانواده نیازمند تعمیر پکیج در یک زمستان سخت هستند. این خانواده نمی توانند روزها و هفته منتظر بمانند تا تعمیرکار وقت کند و فرصتی برای تعمیر آن پیدا کند. هوای سرد زمستان باید هرچه سریع تر چاره شود. از طرفی تعداد مشتری هایی که نیازمند تعمیر پکیج هستند کم نیست بنابراین با مدیریت زمان می توان اکثر سفارش ها را جوابگو بود و در ضمن به مسایل و مشکلات و برنامه های شخصی هم رسید. شما می توانید برای آشنایی با متخصصان فنی کار آزموده شده و آن تایم به سایت خدماتی فنی کارا برای تهران یا دیگر شهرستان ها سر بزنید.

تکنیک های مدیریت زمان در فعالیت های فنی

در ادامه چند نکته مهم را در زمینه مدیریت زمان به شما عرض می کنیم و در خلال آن مثالی از کسب و کارهای فنی می زنیم تا موضوع برای شما روشن تر شود:۱. روزتان رو معمولی طی کنید و هر کاری را که انجام دادید، بنویسید. در آخر هر روز، میزان اتلاف زمان رو برای کارهایی که انجام دادید و اولویت نداشتند، بنویسید.۲. در هر کاری به دنبال نتیجه انجام آن کار باشید به این معنا که هر کاری را خواستید انجام دهید از قبل نتیجه آن را تصور کنید و سعی کنید به دنبال همان باشید. این کار باعث می شود که از حاشیه ها دور بمانید. برای مثال همان نمونه تعمیر پکیج یا تعمیر آبگرمکن، اگر به دنبال آن هستید که از بازار قطعه ای را خریداری کنید فقط به دنبال حصول نتیجه باشید یعنی پس از خرید قطعات دیگر کار خود را تمام شده بدانید و روانه کارگاه برای تعمیر پکیج، بخاری، آبگرمکن، لپ تاپ یا دیگر فعالیت های خود شوید.۳. برای انجام هر کاری یک محدودیت زمانی در نظر بگیرید و کار را در همان زمان انجام دهید. سعی کنید در آن زمان کار دیگری را انجام ندهید. مثلا وقتی یک پکیج را برای تعمیر دست گرفتید با توجه به تجربه قبلی برای خود یک زمان مشخص در نظر بگیرید و با خود برنامه ریزی کنید تا در همان زمان کار را به آخر برسانید.۴. برای کارهای مهم هر هفته از اول هفته برنامه ریزی کنید.۵. در برنامه ریزی منعطف باشید مثلا اگر کاری داشتید که کنسل شد کاری را جایگزین آن کنید.۶. لیستی برای کارهای انجام شده درست کنید.۷. کارهای مهم را همان ابتدای روز انجام دهید.۸. تمرکز داشته باشید. برای داشتن تمرکز تمام چیزهایی که حواس را پرت می کنند از بین ببرید. مثلا موبایل را خاموش یا در حال سکوت قرار دهیم.۹. سعی کنید غرق در شبکه های مجازی نشوید چرا که بیشترین وقت ما را همین شبکه ها می گیرند.در پایان باید بگوییم اگر توانستید با تکنیک های مدیریت زمان ذکر شده اوقات روز خود را مدیریت کنید خواهید دید که زمان بیشتری هر روز اضافه می آورید و می توانید علاوه بر به موقع رساندن سفارش ها به دست مشتریان سفارش های بیشتری را بپذیرید و این در نهایت روی افزایش درآمد شما تاثیر زیادی خواهد داشت.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − هجده =