دکتر فرهادی نیا- مشاوره کسب و کار

مشاوره کسب و کار [تلفنی، آنلاین و حضوری] | مشاوره بیزینس

استفاده از تجربیات افراد خبره در هر حوزه‌ای همیشه راهگشای مسائل بوده است. مدیریت و سازمان هم از این قضیه مستثنی نیست. استفاده ار مشاوره کسب و کار (مشاوره بیزینسی) به صاحبان کسب و کار این امکان را می‌دهد تا با اطمینان بیشتری در این دنیای پرتلاطم و رقابتی کسب و کار به درآمد بیشتری برسند و از شکست‌های احتمالی در آینده نجات پیدا کنند. بعد از دوران کرونا ضرورت استفاده از مشاوره بیزینس برای بسیاری از کسب و کارها بسیار بیشتر حس می‌شود. دکتر مهدی فرهادی نیا با سابقه چندین ساله مشاوره به بیش از ۳۰ سازمان و کسب و کار (در مشهد و سراسر ایران) می‌تواند به شما در مسیر رشد و توسعه کسب و کارتان کمک کند. جلسات مشاوره کسب و کار ما در مشهد به‌صورت حضوری و برای مدیران سراسر ایران به‌صورت آنلاین و تلفنی برگزار می‌شود.

مزایای مشاوره کسب و کار مدیربان

 • ارائه راه‌حل برای مسائل با نگاهی سیستمی به سازمان شما

 یکی از اشکالات اصلی سایر جلسات مشاوره، داشتن نگاه جزئی‌نگر به مسئله سازمان است. (نگاهی جزئی به تنها بخشی از سازمان که در ظاهر مسئله دارد)؛ درحالی‌که دکتر فرهادی‌نیا در جلسات مشاوره با نگاهی سیستمی (نگاهی کلی به تمام بخش‌های سازمان) به مسئله شما نگاه می‌کند و راه‌حل ارائه می‌دهند؛ زیرا راه‌حل‌های سطحی، جزئی‌نگر و کوتاه‌مدت قطعا به‌زودی مسائل جدیدی در سایر بخش‌های سازمان به وجود می‌آورند.

 • انتقال نگاه کل‌نگر به مدیر سازمان در طی جلسات مشاوره
 در جلسات مشاوره بیزینس مدیربان کشف و حل مسئله به‌گونه‌ای انجام می‌شود که مشاور در کنار مدیر گام برمی‌دارد و به او کمک می‌کند با نگاهی سیستمی به مسئله سازمانش نگاه کند؛ زیرا این مدیر است که باید در سازمان کار اجرایی انجام دهد و مدیریت کند. به‌عبارتی سَبک جلسات مشاوره کسب وکار مدیربان مصداق این شعر است: دستم بگرفت و پابه‌پا برد… .
 
 •  برگزاری جلسه مشاوره با رویکرد بیزینس کوچینگ؛
 • سابقۀ فراوان مشاوره به کسب‌وکارهای صنایع مختلف

سابقه مشاوره به کسب و کارهای صنایع مختلف و آشنایی با صنایع گوناگون یکی از مزایای جلسات مشاوره ماست. ما در پرونده خود سابقه مشاوره به کسب و کارهای گوناگون را داریم؛ ازجمله صنعت غذا، صنعت پخش، صنعت ساختمان، صنعت it، صنعت چاپ و نشر، صنعت مطالعه و کتاب و کتابخوانی، صنعت آموزش و…؛

 • تقویت نوآوری مدیر

 یکی از ملزومات هر کسب و کاری برای بقا، داشتنِ نوآوری در ارائه محصول یا خدمت به دیگران است. یکی از جاهایی که نوآوری با سرعت بیشتری تقویت می‌شود، در فضای مهندسی‌شده جلسات مشاوره است؛ زیرا مشاور از صنایع مختلف اطلاع دارد و در این مسیر به مدیر سازمان یا کسب و کار کمک می‌کند.

 • تمرین برنامه ریزی برای کسب و کار

 متاسفانه اکثر مدیران برای برنامه ریزی اهمیت زیادی قائل نیستند؛ درصورتی‌که آقای مینتزبرگ (بزرگ‌ترین استراتژیست دنیا) تاکید بسیار زیادی به اهمیت برنامه ریزی در کسب و کار دارند. برنامه ریزی برای کسب و کار در جلسات مشاوره کسب و کار مدیربان حالت تمرینی پیدا می‌کند و مدیران در طی جلسات مشاوره در کنار متخصص این حوزه (دکتر فرهادی‌نیا) یاد می‌گیرند برای کسب و کارشان برنامه ریزی کنند.

 • شفاف‌شدن مسائل مبهم، پیچیده و انتزاعی برای مدیر

 یکی از مزایای مشاوره بیزینس مدیربان این است که مشاور کمک می‌کند تا مسائل پیچیده و مبهم مدیر و کسب و کارش به مسائل کوچک‌تر شکسته شده و توان مدیر برای حل این مسائل افزایش پیدا کند؛ بنابراین باور مدیر نسبت به خودش، توانمندی‌هایش و همچنین اعتمادبه‌نفسش برای حل مسائل افزایش پیدا می‌کند.

 • کمک به مدیر در انتخاب چشم‌اندازی متهورانه برای سازمانش

غالبا چشم‌انداز مدیران به‌علت اینکه درگیر کارهای اجرایی هستند، کوچک می‌شود. در یک جلسه مشاوره خوب به مدیر کمک می‌شود چشم‌اندازی متهورانه انتخاب کند که البته با تلاش بسیار به آن دست پیدا خواهد کرد.

سخنرانی دکتر فرهادی نیا در همایش خانه درسا- اسفند98
سخنرانی دکتر فرهادی نیا به عنوان مشاور کسب و کار در همایش خانه درسا

دستاوردهای مشاوره بیزینس برای صاحبان کسب و کار

۱٫ سودآوری بیشتر

باتوجه‌به اینکه کسب‌وکارها برای سودآوری طراحی شده‌اند، بزرگ‌ترین دستاورد و دلیل استفاده از خدمات مشاوره برای مدیران حفظ یا افزایش سودآوری است. البته در بعضی موارد این مراجعه می‌تواند دلیل دیگری داشته باشد و آن جلوگیری یا رهایی از ضرر (سود پایین) در کسب و کار است؛

۲٫ منظم‌شدن سازمان

باتوجه‌به اینکه نگاهی سیستمی به مسئله سازمان شما در این جلسات وجود دارد، برگزاری جلسات مشاوره باعث می‌شود مسئله اصلی سازمان‌تان پیدا و دیده شود؛ بنابراین خروجی جلسات مشاوره شما رسیدن به سازمانی منظم (دارای هارمونی و هماهنگی) خواهد بود.

مهدی فرهادی‌نیا:

حتی سازمان‌هایی که ضعیف اما هماهنگ هستند، می‌توانند آینده خوش‌اقبال خودشان را پیش‌بینی کنند؛ بنابراین موفق خواهند شد.

۳٫ تبدیل‌شدن مدیر سازمان به مدیری نظام‌یافته

شعار ما در مدیربان توانمندکردن مدیران و کسب‌وکارهاست. همین هدف را در جلسات مشاوره کسب و کار نیز دنبال می‌کنیم. آموزش نگاه سیستمی به مسائل سازمان در طی جلسات مشاوره نقطه مرکزی جلسات مشاوره ماست. خروجی جلسات مشاوره ما ایجاد نگاهی نو در مدیر سازمان است.

۴٫ حذف نشدن از ورطه رقابت

باتوجه‌به اینکه بازار مانند تمام حوزه‌های دیگر (اقتصاد، اجتماع و… ) دائماً در حال تغییر است و سرعتِ تغییر روزبه‌روز بیشتر می‌شود، حذف‌نشدن از ورطۀ رقابت می‌تواند یکی دیگر از دستاوردهای مراجعه به مشاوره باشد؛ مشاور در این زمینه به مدیر کمک می‌کند تا سازمانش هم‌گام و هماهنگ با تغییرات بازار باشد یا حتی از بازار جلو بزند؛

۵٫ کاهش زحمت مدیران

کم‌شدنِ زحمت مدیران یا افزایش توان و افزایش قدرت برند است. در مواردی که مشغلۀ مدیر زیاد است و نمی‌تواند به زندگی شخصی‌اش برسد و موفقیت مدنظر در کسب‌وکارش را کسب ‌کند، به مشاور مراجعه می‌کند. مشاوره دستاوردهای زیر را برای هر مدیری دارد:

   • کم‌شدن مشغله؛
   • کاهش زحمت؛
   • افزایش سودآوری و فروش؛
   • کاهش هزینه‌ها

در پایان جلسات مشاوره کسب وکار چه اتفاقی می‌افتد؟

در پایان جلسات مشاوره اگر مدیر کسب و کار ذهن مشوشی داشته باشد، به نظم و آرامش ذهنی می‌رسد. مشاور سعی می‌کند مسائل ذهنی مدیر را به حوزه‌های مختلف  کسب وکار وصل کند تا از این راه مسألۀ مراجع حل شود. این حوزه‌ها عبارت‌اند از: بازاریابی، استراتژی، مالی، منابع انسانی، برندینگ و… .

مشتریان ما اکثرا چه رده‌های سازمانی هستند؟

%۹۰ از مخاطبین و مشتریان اصلی مدیربان کارآفرینان، ادارات دولتی، صاحبان شرکت‌های کوچک و متوسط و بزرگ و تمام افرادی هستند که به‌دنبال رشد و توسعه کسب و کارشان در کنار سودآوری بیشتر هستند..

نکته: شرکت‌هایی که تعداد نیروی انسانی آن‌ها کمتر از ۵۰ نفر باشد، جزو شرکت‌های کوچک (small) محسوب می‌شوند. شرکت‌هایی که نیروی انسانی آن‌ها بین ۵۰ تا ۲۰۰ نفر است، جزو شرکت‌های متوسط (medium) و شرکت‌های با نیروی انسانی بیشتر از ۲۰۰ نفر شرکت‌های بزرگ (large) به حساب می‌آیند.

دکتر مهدی فرهادی نیا؛ مشاوره بیزینس

دکتر مهدی فرهادی‌نیا:

این ادعای بزرگی است و ما در این زمینه ادعا داریم. دغدغۀ مدیربان توانمندکردن مدیران است؛ زیرا از نظر ما فرد مهم‌تر و جلوتر از سازمان است. از نظر ما سازمان ماهیت وجودی ندارد و درواقع ترکیبی از نیروی انسانی است. این افراد هستند که اصالت دارند. تمرکز ما در مشاوره کسب و کارها روی آدم‌هاست.

سوابق کاری دکتر فرهادی‌نیا

   جناب آقای مهدی فرهادی‌نیا مشاور کسب‌وکار؛

 •        در حال دفاع دکترای مدیریت حرفه‌ای کسب‌وکار DBA؛
 •        مدیر پروژۀ اولین رویداد کسب‌وکار ایران (Tehran Business Show)؛
 •        مدیر تحقیق و توسعۀ شرکت ایده تجارت هرمس (شرکت پیش‌گام در صنعت نمایشگاهی همایشی مطرح در خاورمیانه)؛
 •        مشاور و مربی شرکت گرین‌وب (شرکت پیش‌گام در صنعت طراحی وب و دیجیتال‌مارکتینگ در شرق کشور)؛
 •        مشاور و تسهیل‌گر اولین و بزرگ‌ترین مرکز مطالعه کشور (کتاب‌پردازان)؛
 •        مشاور بیش از ٣٠ سازمان و شرکت  خصوصی در ١٠ سال اخیر؛
 •        مدیر تحقیق و توسعۀ چندین شرکت پیشرو در صنایع غذایی و دانش‌بنیان در ۵  سال اخیر؛
 •        مدیر اجرایی پروژه تحقیقات بازار مجتمع نان صنعتی ناندیس، بزرگ‌ترین مجتمع تولید صنعتی نان در ایران؛
 •        مدیر اجرایی پروژۀ تحقیقات بازار هولدینگ سپاهان باتری شرکت توان باتر، بزرگ‌ترین  تولیدکنندۀ باتری UPS ایران.
 •        تسهیل‌گر برنامه ریزی تعاملی در شهرداری مشهد؛
 •        تسهیل‌گر برنامه ریزی تعاملی در مؤسسه کتاب‌پردازان؛
 •        تسهیل‌گر برنامه ریزی تعاملی در مجموعه بوکزیستو؛
 •       تسهیل‌گر برنامه ریزی تعاملی در آرناکوچینگ؛
 •        مشاور و تسهیل‌گر اولین و بزرگ‌ترین مرکز مطالعه کشور (کتاب‌پردازان)؛

در صورت تمایل می‌توانید سوابق کاری آقای فرهادی‌نیا را از اینجا دانلود کنید.

نقشه راه درخواست مشاوره

در اینفوگرافی زیر مراحل درخواست مشاوره را شرح داده‌ایم.  در اولین قدم، شما باید درخواستتان را از طریق دکمه درخواست مشاوره برای ما ارسال کنید. 

۱٫ درخواست مشاوره
۲٫ ارجاع به دکتر فرهادی‌نیا
۳٫ طرح مساله در قالب صوت
۴٫ تعیین زمان مشاوره


  1. میترا میدانی :

   سلام
   من مشهد نیستم و نمی تونم در جلسات مشاوره به صورت حضوری شرکت کنم. جلسات آنلاین مشاوره تون در چه پلتفرمی برگزار می شه و تایمش چند دقیقه هست؟
   درباره هزینه هر جلسه از کجا باید اطلاعات کسب کنم؟

   • مدیر سایت :

    سلام و ارادت
    برای جلسات آنلاین می‌تونیم از هر پلتفرمی استفاده کنیم که برای شما راحت‌تر باشه. اسکایپ، واتساپ، گوگل میت یا هر پلتفرم دیگه‌ای.
    مدت جلسات هم ۹۰ دقیقه و مبلغش ۳ تومن است
    موفق باشید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.