بنر دوره mba

دوره Mba در مشهد | دوره مدیریت کسب و کار

نحوه برگزاریحضوری | ویدیو دانلودی
تعداد شرکت کنندگان۲۰ نفر
طول دورهیکساله (۲۰۰ ساعت آموزش و کارگاه)
مخاطبان دورهکارآفرینان و مدیران کسب و کارهای کوچک و متوسط
هزینه دوره mba۱۹میلیون تومان

دسترسی سریع

اهمیت دوره Mba و ضرورت شرکت در آن

کسب‌وکارها و به‌خصوص مدیریت روزبه‌روز تخصصی‌تر می‌شوند و اینجاست که اهمیت شرکت در دوره mba (دوره مدیریت کسب و کار) بیش از پیش مشخص می‌شود. مدیری از رقبا پیشی می‌گیرد که در کار خودش متخصص باشد؛ به این معنی که نیروی انسانی سازمانش را بفهمد، بازار را بفهمد، خریدوفروش، طراحی سیستم و برنامه‌ریزی را درک کند. شرکت در دوره های کسب و کار ازجمله دوره ام بی ای (دوره آموزش مدیریت کسب و کار) به شما کمک می‌کند تا در این زمینه ها متخصص شوید.

هدف ما در مدیربان این است که برگزارکننده بهترین دوره mba در ایران باشیم. اگر شما مدیر عزیز متقاضی شرکت در دوره mba حضوری هستید یا می‌خواهید تنها ویدیوی جلسات را دریافت کنید، پیشنهاد می‌کنیم نگاهی به سرفصل‌های این دوره تخصصی و رزومه استادان بیندازید.

سرفصل های دوره Mba 

اصول مدیریت کسب و کار

مدیریت اصولی کسب‌وکارهای کوچک و متوسط باعث شدند کشورهایی که کمتر از دو دهه گذشته در حال توسعه نامیده می‌شدند، امروزه به آن‌ها توسعه‌یافته بگوییم. با اینکه حدود ۲ قرن از پیدایش مدیریت می‌گذرد، هنوز بحث‌های هنر یا علم بودن مدیریت ادامه دارد؛ اما هر دو گروه بر سر یک چیز توافق دارند: مدیریت اصولی دارد که باید رعایت شود. در این سرفصل از دوره آموزشی mba شما با اصول مدیریت کسب و کار آشنا می‌شوید.

تاریخچه مدیریت ایران و جهان

تاریخ مانند صندوقچه‌ای است که ارثیه‌ی گذشتگان ماست. تاریخچۀ مدیریت به ما می‌گوید بزرگان این عرصه چه نظریات و ایده‌هایی داشته‌اند و آن ایده‌ها و نظریاتی که آزمایش شده‌اند، هرکدام چه نتایجی را به‌دنبال داشته‌اند. تاریخچه مدیریت یکی دیگر از مباحثی است که در دوره های mba آموزش داده می‌شود.

آینده پژوهی

چه مشاغلی تا دو دهه‌ی آینده از بین می‌روند؟ چه مشاغلی به وجود می‌آیند یا جان می‌گیرند؟ کسب و کار شما جزو کدام گروه است؟ در سر فصل آینده‌پژوهی (Futures studies)، با توجه به الگوها و عواملی که باعث تغییر یا ثبات شرایط می‌شوند، آیندۀ بالقوه را تجسم می‌کنیم و احتمالات وقوع هر تغییر را می‌سنجیم. با توجه به تغییرات پرشتاب عصر حاضر ضرورت این آینده‌پژوهی بیشتر از قبل احساس می‌شود.

مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک

مدیریت استراتژیک فرایندی است که در آن جهت‌گیری‌های طولانی‌مدت برای سازمان تنظیم می‌شود. بدیهی است در صورتی که این فرایند به درستی انجام شود، رشد و تعالی سازمان را در پی خواهد داشت. برنامه‌ریزی استراتژیک نیز مجموعه فعالیت‌هایی است که جهت ماندن سازمان در مسیر رشدش انجام می‌شوند؛ این فعالیت‌‌ها عبارتند از: مشخص کردن اهداف سازمان، شناخت استراتژی‌های سازمان، تحلیل شرایط حاکم بر سازمان، بررسی امکانات و منابع سازمان، شناختن نقاط قوت و ضعف سازمان، تصمیم‌گیری و انتخاب درباره استراتژی جدید برای سازمان و ارزیابی آن.

در دوره برنامه ریزی استراتژیک مدیربان برنامه ریزی راهبردی را به‌صورت مفصل آموزش داده‌ایم. این دوره کاملا کارگاهی و همراه با حل تمرین است. 

مدیریت بازاریابی

وقتی کلمۀ بازاریابی به گوش می‌رسد، معمولاً «هنر فروش محصولات» به عنوان تعریف این واژه در ذهن‌ها تداعی می‌شود؛ در صورتی که پیتر دراکر معتقد است بازاریابی، رساندن میزان فروش محصول (یا خدمت) به بیشترین میزان ممکن است. همان‌طور که می‌دانید بازاریابی مانند مدیریت، ترکیبی از علم و هنر است که با گذشت زمان ضرورتش بیشتر احساس می‌شود. در ویدیوی زیر می‌توانید برشی از کارگاه مدیریت فروش دوره Mba مدیربان را ببینید. مدرس این دوره جناب آقای علیرضا اشرف مشاور موردتایید معاونت علمی ریاست جمهوری درزمینه بازاریابی و فروش هستند.

مدیریت منایع انسانی

مدیریت منابع انسانی مجموعه اعمالی است که در نهایت منجر به رسیدن سازمان و کارکنان آن به توانمندی کامل می‌شود؛ به این معنی که با توجه به تغییرات درون و بیرون سازمانی اعضای سازمان با آموزش‌ها و یادگیری مهارت‌های مورد نیازخودشان را به‌روز کرده و به مسیر خود در جهت اهداف سازمان ادامه می‌دهند. مدیریت منابع انسانی مسئول این اعمال و هدایت مسیر افراد به سمت اهداف سازمان است.

مدیریت رفتار سازمانی

مدیریت رفتار سازمانی یا organizational behavior مجموعۀ مطالعات و تحلیل‌هایی است که روی تعامل افراد و بخش‌ها در سازمان با یکدیگر انجام شده است. علت شکل‌گیری این حوزه نیز افزایش بهره‌وری سازمان با شناسایی عوامل موثر بر عملکرد کارکنان است. از اقدامات این حوزه می‌توان به بیان شرح وظایف، هدف‌گذاری، برانگیختن کارکنان و برآورد اثربخشی آن‌ها اشاره کرد.

اصول و فنون مذاکره

مهارت مذاکره یکی از شناخته‌شده‌ترین مهارت‌ها در میان افراد شاغل در سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌باشد. این مهارت از فروش گرفته تا حتی در جذب و استخدام بسیار پرکاربرد است. در این مبحث، سرفصل‌هایی مانند شناخت فرایند مذاکره، مدیریت زمان در مذاکره و کاربرد هوش هیجانی در مذاکره تدریس می‌شوند.

تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیک هرگونه فعالیت تجاری است که به‌صورت آنلاین (بر خط) و در بستر اینترنت انجام می‌شود؛ فعالیت‌هایی مانند خرید و فروش خدمات و محصولات و یا اطلاعات. بدیهی است با حضور روز افزون مخاطبین در فضای مجازی و استفاده از اینترنت لزوم حضور در این بازار بیشتر و بیشتر می‌شود.

رهبری

با داشتن مهارت رهبری به کارکنان‌تان انگیزه‌ای می‌دهید؛ این افزایش انگیزه باعث افزایش چشمگیر سرعت حرکت سازمان به‌سمت اهداف خود می‌شود. رهبری سبدی از مهارت‌های انسانی نظیر صبر، ارتباط موثر، قابل اعتماد بودن، همدلی، انعطاف پذیری و توانایی آموزش دادن است. برای بیان ضرورت این مهارت، کافی است به موفق‌ترین شرکت‌ها و سازمان‌های دنیا نگاه کنیم تا متوجه شویم همۀ آن‌ها رهبری با پیروان بسیار دارند.

برندینگ

برندینگ یا برندسازی (به‌عنوان یکی از مباحث مهم و پرکاربرد در دوره های mba) به‌خصوص در بازار‌هایی با رقابت ریاد باعث می‌شود مخاطبان شما را بشناسند، به خاطر داشته باشند و درنهایت مشتری‌تان بشوند. در اینجا شما تصمیم می‌گیرید تا مخاطبین با چه چیزی شما را بشناسند. داشتن برند قوی باعث می‌شود مشتریان وفاداری پیدا کنید. برندینگ خوب نه‌تنها تاثیرات شگفت‌انگیز برون‌سازمانی دارد؛ بلکه روی افراد خود سازمان نیز تأثیر چشم‌گیری می‌گذارد؛ طوری که می‌توان برند را معنای کسب‌وکار نامید.

مدیریت مالی برای مدیران غیر مالی

یکی دیگر از سرفصل‌های مهم دوره مدیریت mba مبحث مدیریت مالی برای مدیران غیر مالی است. مدیریت مالی را می‌توان بهینه‌کردن هزینه‌ها و به‌کارگیری دارایی‌ها در جهت افزایش درآمد و درنتیجه افزایش سود سهامداران نامید. این گزاره صحیح می‌باشد که مدیریت مالی وظیفۀ مدیر مالی سازمان است؛ اما این موضوع نباید مانع شود تا مدیران از این مباحث آگاهی کافی نداشته باشند.

در ویدیوی بالا بخشی از سرفصل مدیریت مالی برای مدیران غیر مالی را که در دوره مدیریت Mba تدریس می‌شود، می‌توانید ببینید.

مباحث حقوقی

مسائلی مانند مالیات، حقوق کارکنان و انواع قرارداد از جمله مسائلی هستند که به حداقل دانش حقوقی نیاز دارند؛ حتی به مدیران شرکت‌هایی که دپارتمان حقوقی مجزا دارند نیز توصیه می‌شود نسبت به این مباحث ناآگاه نباشند. در این سرفصل مباحث حقوقی موردنیاز مدیران آموزش داده می‌شود.

کارگاه های توسعه فردی

همه ما می‌دانیم انسانی موفق است که به تمام جنبه‌های زندگی‌اش پرداخته و تک‌‌بُعدی نباشد. توسعه فردی ازجمله موضوعاتی است که معمولاً مدیران نادیده می‌گیرند؛ زیرا سرگرم مسائل سازمان و کارمندان و مشتریان می‌شوند؛ به‌عبارتی چرخ زندگی متعادلی ندارند. در این سرفصل از دوره آموزشی mba، مباحث مختلفی مانند چرخ زندگی، مدیریت زمان، عزت نفس، تصمیم‌گیری، خلاقیت و ... تدریس می‌شود که می‌توان آن‌ها را علاوه بر زندگی کاری، در زندگی خصوصی نیز به کار برد.

اهداف دورهMba

هدف کلی دوره مدیریت کسب و کار توانمندکردن مدیران درزمینۀ ادارۀ کسب و کار است. لازم به ذکر است که هدف مجموعه مدیربان از راه‌اندازی این دوره توانمند کردن مدیران درزمینۀ ادارۀ زندگی و کسب و کار است؛ زیرا ما زندگی و کسب و کار یک فرد را جدای از یکدیگر نمی‌دانیم؛ درنتیجه افزایش توانمندی فرد درزمینۀ ادارۀ کسب و کارش مشروط به افزایش توانمندی او در زندگی شخصی‌اش است.
در دوره MBA مدیربان شخص یاد می‌گیرد علاوه بر این دانش‌ها چگونه هدف‌گذاری کند و خودش را نیز رشد و توسعه دهد تا بتواند مدیر بهتری شود. ما معتقدیم تا زمانی که خود شخص رشد نکند، نمی‌تواند کسب و کارش را رشد دهد (در صورتی که این سرفصل‌ها در دوره‌های MBA مرسوم نیست).
فرض مجموعۀ ما بر این است که مدیری که در دورۀ MBA مدیربان شرکت می‌کند، صد درصد خودکنترلی دارد؛ یعنی خودش تصمیم می‌گیرد مباحثی را که موردنیازش است، یاد می‌گیرد و در کسب و کار پیاده می‌کند.

دستاوردهای دوره ام بی ای

  تغییر در ساختار کسب‌وکار

با کمک آموزش‌های این دوره می‌توانید ساختار کسب‌وکارتان را طراحی یا بازطراحی کنید؛ بنابراین سرعت رشدتان چندبرابر شده و بیشترین و بهترین استفاده را از منابع‌تان می‌برید.

  اصلاح سازمان فروش

سازمان فروش یکی از بخش‌هایی است که اصلاح آن بسیار مهم است؛ زیرا مستقیماً با سودآوری سازمان‌تان در ارتباط است. با شرکت در این دوره مدیریت کسب و کار mba می‌توانید قسمت فروش سازمان‌تان را به حالت ایدئال خود تغییر دهید.

  اصلاح فرایند تولید

میزان منابع مصرفی، مدت تولید و استفاده بهینه از امکانات جزو مواردی هستند که در فرایند فروش اهمیت زیادی دارند؛ درنتیجه کارآمدی و استفادۀ حداکثری از این موارد بسیار مهم است. دوره ام بی ای به شما کمک می‌کند تا این اصلاحات را شناسایی کرده و به‌سرعت عملی کنید.

جلسه آموزش مدیریت مالی

مزایای دوره مدیریت Mba

کارگاهی و عملیاتی بودن جلسات

در این دوره آموزش کسب و کار یادگیری شرکت‌کنندگان در فضایی کارگاهی، تعاملی و دوستانه اتفاق می‌افتد. در این دوره مدت زمان ماندن و عمیق شدن روی هر سرفصل به‌صورت توافقی صورت می‌گیرد؛ حتی امکان اضافه شدن سرفصل (بنا به نیاز و تقاضای شرکت‌کنندگان) وجود دارد.

استفاده از روش‌های خلاق یادگیری

در این دوره برای آموزش بعضی مفاهیم از روش‌های خلاق یادگیری مثل بازی، تئاتر، رول‌پلی و...استفاده می‌کنیم. استفاده از این روش‌ها برای آموزش باعث عمیق‌ و لدت بخش شدن یادگیری مطالب و همچنین افزایش صمیمیت میان شرکت‌کنندگان دوره می‌شود

ضبط ویدیو و صوت هر جلسه

با وجود اینکه تأکید ما بر حضور در کلاس جهت یادگیری بیشتر است، صوت و ویدیوی هر جلسه (با بهترین کیفیت) در اختیار شرکت‌کنندگان و افرادی قرار می‌گیرد که نتوانستند در کلاس شرکت کنند.

استفاده از استادان باتجربه

تلاش ما بر این است که پرکاربردترین سرفصل‌های دوره های مدیریتی را با کمک زبده‌ترین اساتید به شما آموزش بدهیم. نگاهی به رزومه اساتید دوره به شما کمک می‌کند تا برای شرکت در دوره با اطمینان بیشتر و بهتر تصمیم بگیرید

شبکه‌سازی حضوری و مجازی

یکی از اهدافی که مدیربان برای این دوره تخصصی مدیریت در نظر گرفته ‌است، شبکه‌سازی میان مدیران و کارآفرینان محترم است. هم‌افزایی و استفاده از تجربیات یکدیگر باعث رشد و توسعه کسب و کار شرکت کنندگان عزیز می‌شود.

مناسب برای مدیران پرمشغله

جلسات این دوره به‌صورت یک ساعت و نیم در هفته بوده و نیازی نیست شرکت‌کنندگان عزیز وقت بیشتر برای حضور در دوره صرف کنند. البته زمان انجام تمرین‌ها و پیاده‌سازی مباحث در کسب‌وکار هر شرکت‌کننده از زمان حضور در کلاس جداست.

معرفی استاد دوره جامع Mba

 

دکتر فرهادی نیا، مشاور و معلم کسب و کار

 •        جناب آقای مهدی فرهادی‌نیا مشاور کسب‌وکار؛
 •        در حال دفاع دکترای مدیریت حرفه‌ای کسب‌وکار DBA؛
 •        مدیر پروژۀ اولین رویداد کسب‌وکار ایران (Tehran Business Show)؛
 •        مدیر تحقیق و توسعۀ شرکت ایده تجارت هرمس (شرکت پیش‌گام در صنعت نمایشگاهی همایشی مطرح در خاورمیانه)؛
 •        مشاور و مربی شرکت گرین‌وب (شرکت پیش‌گام در صنعت طراحی وب و دیجیتال‌مارکتینگ در شرق کشور)؛
 •        مشاور و تسهیل‌گر اولین و بزرگ‌ترین مرکز مطالعه کشور (کتاب‌پردازان)؛
 •        مشاور بیش از ٣٠ سازمان و شرکت  خصوصی در ١٠ سال اخیر؛
 •        مدیر تحقیق و توسعۀ چندین شرکت پیشرو در صنایع غذایی و دانش‌بنیان در ۵  سال اخیر؛
 •        مدیر اجرایی پروژه تحقیقات بازار مجتمع نان صنعتی ناندیس، بزرگ‌ترین مجتمع تولید صنعتی نان در ایران؛
 •        مدیر اجرایی پروژۀ تحقیقات بازار هولدینگ سپاهان باتری شرکت توان باتر، بزرگ‌ترین  تولیدکنندۀ باتری UPS ایران.

در صورت تمایل می‌توانید سوابق کاری آقای فرهادی‌نیا را از اینجا دانلود کنید.

سؤالات پرتکرار شما

خیر. مطلقا در این دوره مدرکی داده نمی‌شود؛ زیرا ارجحیت برای ما کسب مهارت است تا ارائه مدرک.

از نظر مدیربان گرفتن مدرک بدون یادگیری اصولی مباحث ارزشی ندارد و آنچه مهم است، یادگیری و به‌کار بردن مباحث در کسب و کار است. مهم این است که مطالب به‌خوبی فراگرفته شوند و در جای درست‌شان، استفاده شوند.

فرض مجموعۀ ما بر این است که مدیری که در دورۀ MBA مدیربان شرکت می‌کند، صد درصد خودکنترلی دارد؛ یعنی خودش تصمیم می‌گیرد مباحث موردنیازش را یاد می‌گیرد و در کسب و کار پیاده می‌کند.

MBA مخفف Master Of Business Administration و به‌معنی مدیریت ارشد کسب و کار است؛ درصورتی‌که DBA مخفف Doctorate of Business Administration و به‌معنی مدیریت حرفه‌ای کسب و کار می‌باشد.

هر زمانی که بخواهید می‌توانید از دوره انصراف دهید؛ اما وجه ثبت‌نام شما بازگشت داده نمی‌شود.

اینترنت + یک گوشی هوشمند میان‌مدل + هندزفری.

خیر؛ اما کاربرگ‌هایی به شرکت‌کنندگان داده می‌شود تا مباحث تدریس‌شده را به‌صورت عملی در کسب‌وکارشان پیاده کنند.

دفتر مدیربان به آدرس: مشهد، خیابان خیام جنوبی ۲۶، پلاک ۱۰، طبقه ۵٫

یک‌سوم شهریه در ابتدا به‌صورت نقد و باقیمانده در اقساط ۵ یا ۶ ماهه.

در صورت پرداخت نقدی شامل تخفیف ۱۲درصدی خواهید شد.

در صورت کم‌کاری و انجام ندادن تمرینات امکان دارد به تشخیص استاد دوره اخراج شوید.

مدیران و صاحبان کسب‌وکارهای کوچک و متوسط.

نظر شرکت‌کنندگان دوره مدیریت کسب و کار

جهت ثبت نام در دوره mba یا درخواست مشاوره در خصوص دوره به یکی از دو راه زیر اقدام کنید:

۱٫ به شماره ۰۹۳۹۳۱۹۵۵۷۰ در واتساپ پیام دهید.

۲٫ فرم زیر را تکمیل بفرمایید.

  1. علی محمد عندلیبان :

   سلام و عرض خسته نباشید
   حوزه فعالیت من صادرات هست. خیلی شک دارم که در دوره mba شرکت کنم یا dba و نمی‌دونم حضور در کدوم دوره برای من مناسب‌تره. از طرفی رزومه استاد دوره واقعا درخشان هست و حیفم میاد این فرصت طلایی رو از دست بدم.
   ممنون می‌شم راهنمایی کنید.

   • مدیر سایت :

    سلام دوست عزیز
    سپاس از لطف شما
    این مقایسه شما اشتباه هست؛ چون dba و mba در راستا و طول هم هستند. شما باید اول در دوره mba شرکت کنید و سپس در دوره dba؛ البته اگر مایل هستید که دکترای مدیریت کسب و کار (dba) هم بگیرید.
    موفق باشید

  2. حامد :

   سلام و وقت به خیر
   از مجموعه مدیربان و آقای دکتر فرهادی‌نیا تشکر میکنم بابت ارایه خیلی عالی مباحث. من قبلا از جلسات مشاوره ایشون استفاده کرده بودم و چون رضایت بسیار زیادی داشتم و تاثیرش رو در رشد کسب و کارم دیدم، تصمیم گرفتم در دوره mba هم شرکت کنم و بسیار از تصمیمم راضی هستم.
   خداقوت به تیم خوب مدیربان

   • مدیر سایت :

    سلام و احترام حامد عزیز
    خیلی خوشحالیم که از شرکت در این دوره رضایت کافی دارید. برای شما و کسب و کارتون آرزوی موفقیت و توسعه بیشتر می کنیم
    موفق باشید

   • مدیر سایت :

    سلام دوست عزیز
    به زودی از طریق همین صفحه جزئیات دوره جدید رو اطلاع رسانی می کنیم. به صفحه دوره MBA سربزنید
    موفق باشید

  3. مهدی :

   سلام
   وقت به خیر
   چقدر جالب و خلاقانه که از بازی برای آموزش استفاده می‌کنید. متاسفانه تصور اکثر ما اینه که بازی فقط برای یادگیری کودکان است.
   موفق باشید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *