مربی‌گری کسب‌وکار چه اهداف و فرآیندی را دارد؟

به‌طورکلی، از مربی‌گری کسب‌وکار یا « بیزینس کوچینگ Business Coaching » (که یکی از انواع کوچینگ است) می‌توان به‌عنوان بهترین اقدام برای به اوج‌رساندن کسب‌وکار یاد کرد؛ اقدامی که می‌تواند درآمد و سود سازمان را رونق بخشد و احساس ارزشمندی و مفیدبودن را به افراد فعال در یک اقتصاد احساس بدهد. مربی‌گری کسب‌وکار مزایای فراوانی دارد و هدف آن رشد کسب‌وکار است. مزایای فوق‌العاده‌ای که برای تغییر سازمان در جهتِ بهینه ضرورت دارد و رشد فروش در سازمان را بهبود می‌بخشد. مربی‌گری کسب‌وکار مسیری مشخص دارد و با انجام ترفندهای مطلوب، نقشی مؤثر در جهت رفع رکود سازمان خواهد داشت.

در تعریف کلی مربی‌گری کسب‌وکار می‌توان گفت، در این فرایند کارآفرینانی که هوش و استعداد دارند، با بهره‌مندی از تجارب بالایی که در کسب‌وکارشان به دست آورده‌اند، می‌توانند به دیگران کمک کنند تا در کسب‌وکارشان موفق شوند و اهداف تجاری‌شان را به بهترین شکلِ ممکن برآورده سازند.

هدف از ارائۀ مربی‌گری کسب‌ و کار

درواقع، در مربی‌گری کسب‌ و کار می‌توان برای شناخت بازار، آموزش‌هایی را ارائه کرد که به‌صورت اختصاصی برای یک کسب‌وکار مشخص موجود هستند. این کار با بررسی امکانات و همۀ جوانب موجود و به‌تبعِ آن همۀ آموزش‌هایی عمومی انجام می‌شود که مربیان کسب‌وکار معرفی می‌کنند.. پس از شناخت درستِ بازارِ مربوط به یک کسب‌وکار مشخص، این امکان به‌صورت تخصصی فراهم می‌شود که نیازها در بازار شناخته شده و اهداف موجود نیز، آموزش داده ‌شود.

درواقع، هنگامی که سازمان یا کسب‌وکار دچار رکود می‌شود، برای افزایش فروش و ایجاد تغییر در سازمان می‌توان از فرایند مربی‌گری کسب‌ و کار به‌صورت تخصصی کمک گرفت. رشد فروش با شناخت کامل نیازها و تقاضاهای موجود در بازار به دست می‌آید و این به سرانجام نخواهد رسید، مگر بااستفاده‌ از تجارب مربیان پیشرفته‌ای که راهبرد‌ های موفقیت دارند.

درنهایت، مربی‌گری کسب‌وکار به استفاده از راهبرد‌هایی گفته می‌شود که با ایجاد تغییراتِ ضروری در سازمان، می‌تواند مسیر موفقیت را به‌صورت گام‌به‌گام نشان دهد و در خارج‌کردن کسب‌وکار از رکودی که به آن دچار شده است، سهم مهمی داشته باشد.

مربی‌گری کسب‌وکار چه اهدافمربی‌گری کسب‌وکار به‌عنوان مسیری روشن

مربی‌گری کسب‌ و کار مسیری روشن از اقداماتی است که باید در سازمان انجام شود تا میزان فروش سازمان رشد کند و سود بیشتری عاید شرکت شود. مربی‌گری کسب‌وکار در تجارت، امری حیاتی و مهم قلمداد می‌شود. روشن‌کردن این مسیر با پیش‌بینی موانع موجود و حذف درست این موانع انجام می‌شود. رشد اقتصادی افرادی که کسب‌وکاری را شروع کرده‌اند یا می‌خواهند تجارتشان را به‌صورت بهینه توسعه دهند، تنها با بهره‌بردن از مربی‌گری کسب‌وکار ممکن می‌شود. درنهایت، عوامل موفقیت که می‌توانند مسیر رسیدن به بهترین‌ها را برای کسب‌وکار هموار سازند، بااستفاده‌از تجارب مربیان کسب‌وکار به دست می‌آید.با یک سری دیگه از مقالات کوچینگ کسب و کار مدیربان همراه بودید، امیدواریم که مطالب مورد استفاده قرار گرفته باشد.
ویراستار متن : جناب آقای مرتضی نامور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *